категорії: репортаж

Карнавальна мандрівка казковим потягом

1297608749_gorobec_yuriy_ta_tetiana_logushiМіжнародний Благодійний Фонд Тетяни Логуш «Мистецька скарбниця» під патронатом Міністерства транспорту та Південно–Західної залізниці організував 5-ий Щорічний Ювілейний Благодійний Бал-Маскарад «Карнавалія».

Цього разу вперше «Карнавалія» відбулася не в мерії, а у Блакитній Залі Центрального Залізничного Вокзалу м. Києва, вишукане оздоблення якої поєднує в собі стилістику українського необароко з деякими рисами конструктивізму.

Після проходження червоною доріжкою у центральній залі залізничного вокзалу столиці (для тих, хто не звик до все людної уваги було трохи ніяково підійматися сходами в той час, коли всі люди з вокзалу скупчилися довкола подивитися на це чудо – багато хто з гостей, незважаючи на холодну погоду та заметіль, прибули одразу в карнавальних костюмах, решта перевдягалася у туалеті).

На карнавалі було чимало цікавих костюмів: можна було побачити справжнього венеціанця з 18 століття (пізніше він отримав один з призів за «Найкращий костюм»), іспанського гідальго у великому синьому береті, багато жіночих голів було прикрашено різнокольоровим пір’ям, автор цих рядків одяглася блоковською «Незнайомкою» у чорному фетровому капелюсі: вуаль з чорного гіпюру та шовковий бант.

Коли гості розсілися за столиками, в залі з’явилися комічні Кондуктори – Кловунський Синдикат Арт Обстріл, із старовинним гасовим ліхтарем та невеликим дзвінком на зразок церемоніального шкільного. Вони вчинили галас – компостували квитки, дзеленчали у дзвоник. В залі раптово пролунав сигнал потяга, а на великому екрані з’явився локомотив, що прибуває. З променів білого світла вийшли на сцену привітати гостей господарі «Карнавалії» Тетяна та Юрій Логуші.

Цього святкового вечора для найвибагливішої публіки було презентовано 9 карнавальних виступів з усього світу: Віденський Бал-Редут, Фантазійне Стрітення, Французьке кабаре, Пристрасний Аргентинський Карнавал, Таємничий Китай, Індійський Карнавал «Голлі», Шаленство Бразилії, Ново-Орлеанський Марді-Гра та Феєричний Венеціанський Карнавал. Особливо запам’ятався китайський танець дракона та надзвичайний ритм індійського танцю. Танцювальні частини презентували: віденську – танцмейстер Віденських балів, член Союзу хореографів України Григорій Чапкіс, бразилійську – концертмейстер Амадор Лопес та танцювальна студія «Румберос».

Керували маскарадним дійством ведучі Тетяна Гончарова, Ольга Сумська, Марися Горобець, dj Паша та Григорій Герман. Концертну програму підготував відомий режисер, керівник шоу-балету «Вамп» Влад Тодуа. На сцену виходили: Джамала, дует «Анна-Марія», Сніжана Єгорова та Антон Мухарський, гурт «Накшатра», Анна Данилюк, Ірина Зябченко, Лариса Зуєнко, гурти «Петровичі» та «Правиця», школа танцю «Флеш Крістал», театр «Вамп», Блюм Бенд, Адам Бамбаата.

Вітали гостей почесні представники різних країн в Україні: на живо – міністр Аргентинського посольства Марта Лус Гонсалес Ньєвес, аташе посольства Франції Констанс Боріс, посoл Індії Джоті Сваруп Панде, представник посольства Індії Шувра Чакроборті, аташе китайського посольства Ся Хунчжан, посол Бразилії Антоніо Фернандо Круз де Мелло, замісник дипломатичної місії посольства США Ерік Шульц та відео – французький посол Жак Фор, індійський посол, посол Китаю Чжан Сіюнь, бразильський посол, посол США Джон Теффт.

Також на свято завітали: посол Румунії Корнел Іонеску, радник з економічних питань румунського посольства Валентин Мамант, посол Євросоюзу Жозе Мануель Пінту Тешейра.

У благодійному аукціоні було продано 11 лотів:

Номінації бал-маскараду:

«Найкраща маска «Карнавалії 2011»» – перемогли троє гостей та отримали від спонсора Oreanda вишукані напої. Серед них – Олена Івасик, керівник компанії «Інтератлетика». «Найкращий костюм «Карнавалії 2011» – також Oreanda нагородила трійцю найкращих. Серед них – Андрій Алексійчук, лейтенант за вбрання венеціанського вельможи 18 століття.

«Найкраща танцювальна пара «Карнавалії 2011»» – конкурс від мануфактури Rudolf Kämpf. Переможці Микола Скорабогатий, генеральний директор «Інтерпромконтакт» і Ірина Лісова, редактор журналу «Известия в Украине», отримали чудо-черевички: 24 карати золота і тверда порцеляна, яка вважається в Європі кращою. Жіноча туфелька 36 розміру, а чоловіча трохи менше – з естетичних міркувань».

Фонд «Мистецька скарбниця» під керівництвом засновниці Тетяни Логуш уже здійснив низку масштабних та вагомих для суспільства проектів, які пропагують розвиток української культури. Бал-маскарад «Карнавалія» став не просто розважальним заходом політиків, бізнесменів та української еліти, вінвтілив у собі благодійність та щедрість української душі. Кожного року кошти, отримані від лотереї та аукціону, йдуть на благодійну освітню справу. Школи, інтернати, бібліотеки Києва, Запоріжжя, Чернівців, Полтави, Броварів, Ялти, Тернополя отримали тисячі примірників книжок художньої та загальноосвітньої літератури. Видано дві книжечки: «Привітаноньки» та «Зіркові історії успіху» від спортсменів.