категорії: стаття

Пасхальні концерти

теґи: Вадим Стеценко, Кирило Стеценко, Пасхальна Ассамблея, скрипалі, скрипкова академія

Великодні концерти

 

Міжнародна Пасхальна Асамблея.

 

З 21 по 30 квітня у Києві під егідою Національної музичної  академії України ім. П.І. Чайковського  проходить VI Міжнародна Пасхальна Асамблея. У попередні роки Пасхальні Асамблеї проходили під гаслом «Господи, Господи, силою Твоєю…» – цитата з назви одного з відомих хорових концертів Дмитра Бортнянського. Але цього річ назва музичного свята – «Духовність єднає Україну». За словами автора ідеї Асамблеї, ректора НМАУ Володимира Рожка: «Зараз нам як ніколи необхідна консолідація всього українського суспільства, об’єднання всіх народів, які проживають у нашій країні. Усі вони люблять свою Батьківщину. Ми хочемо аби в програмі Асамблеї звучала музика різних регіонів».

Серед значних подій Пасхальної Асамблеї – відзначення 300-річчя від дня народження К.-В. Глюка постановкою опери «Орфей і Еврідіка» на сцені Оперної студії НМАУ. Постановку здійснив відомий диригент Володимир Сіренко, хормейстер – Євген Савчук, керівник капели «Думка».

В програмі Асамблеї також прозвучать музичні присвяти видатному диригенту ХХ сторіччя Стефану Турчаку та 95-річчю Національної заслуженої академічної капели «Думка».

26 квітня до 200-річчя Тараса Шевченка в Успенському соборі Києво-Печерської лаври відбудеться виступ камерного хору «Київ» під орудою Миколи Гобдича. В програмі концерту – псалми та хори на слова Т. Шевченка. 28 квітня в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври хор студентів Одеської Національної музичної академії ім.. А.В. Нежданової виконає програму, присвячену творчості Кобзаря. 29 квітня у великому концертному залі НМАУ – до ювілею Т. Шевченка та 125-річчя від дня народження класика української музики Левка Ревуцького відбудеться хоровий діалог студентів вищих музичних закладів. Одеси та Києва. У фіналі концерту лунатиме відома кантата Ревуцького «Хустина».

Урочистий концерт-завершення Пасхальної Асамблеї відбудеться 30 квітня в Національній філармонії України.

 

 

 

 

100 років Вадимові Стеценку

 

До сторіччя видатного педагога, методиста, дослідника скрипкового мистецтва, музикознавця, професора Київської консерваторії Вадима Кириловича Стеценка (1914-1984) завдяки таланту й організаційним здібностям продовжувача славетної музичної династії Стеценків, відомого скрипаля Кирила Стеценка було проведено цикл концертів, об’єднаних у «Великодню скрипкову академію», які відбулися у Львові та Києві.

         21 квітня в Малій залі Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського відбувся заключний концерт циклу, присвяченого пам’яті Вадима Стеценка.

         У повному залі, за присутності учнів Вадима Кириловича Стеценка, пролунали твори М. Лисенка, Д. Січинського і К. Стеценка у транскрипції В. Стеценка, В. Косенка, М. Скорика, п’єси Кирила Стеценка (молодшого) та Ксені Стеценко.

         У концерті брали участь учні Вадима Стеценка – скрипалі Олег Серединський, Ольга Карасько та Михайло Васильєв, а також фольклорний театр «Дай Боже!»

         На завершення концерту виступив родинний склад Стеценків за участю Кирила Стеценка (молодшого), який грав на скрипці та сопілці, його сестри Галини Стеценко – відомої піаністки та племінника – Дениса Стеценка – скрипаля. Родина Стеценків виконувала барокову музику А. Вівальді, Г. Генделя та чотири старовинних українських козацьких танці XVI-XVIII сторіччя. До речі, концертне виконання старовинних танців вимагало присутності цілого оркестру: Кирило Стеценко поєднував гру на скрипці та сопілці, Денису доводилося поперемінно грати на скрипці та торкатися дзвіночків, тож на сцену запросили ще одного кузена з роду Стеценків, який грав на ударних.

Розповідаючи про особливості мелодіки старовинних українських танців, Кирило Стеценко каже, що вони можуть нагадувати слухачеві й сербські, й навіть італійські старовинні танці тих часів, бо музичний простір тоді єднав ці народи.

 

Анна ЛОБАНОВСЬКА